Історія дошкільного навчального закладу "Казка"


Бородянський дошкільний навчальний заклад «Казка» відкритий у серпні 1979 р. Засновник – філіал Київського заводу «Червоний екскаватор», який очолював на той час Кирилюк А.Х.

Дошкільний заклад розрахований на 280 осіб з діючими 12 групами та 12 – годинним робочим днем.

Перша завідуюча Куницька Л.І., яка працювала з відкриття до 1982 р. Вона доклала багато зусиль для створення належних умов та налагодження роботи всіх служб. Людмила Іванівна особисто займалась підбором кадрів, тому їй вдалося забезпечити освітньо – виховний процес високоосвіченими педагогами.

З 1982 р. колектив очолила Фурт Л.І., яка до того працювала вихователем у даному колективі. За її керування в дитсадку відкрилась перша в районі логопедична група. Логопедом працювала спеціаліст з вищою освітою Бузовецька Т.М. В штатний розпис були введені ставки хореографа, фізінструктора, викладача англійської мови.

Уже на той час окремі педагоги впроваджували інноваційні технології, зокрема: елементи системи М.Монтессорі, авторські методики М.Зайцева, М.Єфименка.

Так як садок був відомчий, він на високому рівні забезпечувався ігровим, навчальним матеріалом, якісним та повноцінним харчуванням. Щоліта діти оздоровлювалися в санаторіях Криму, м. Очакова, м. Миргорода.

В 1993 р. дошкільний заклад був переведений в Бородянський районний відділ освіти, а в 1999 р. переданий на баланс Бородянської селищної ради.

З 1995 р. дитячий садок очолила методист цього ж закладу Герасименко Н.П., яка продовжує традиції, започатковані попередніми завідуючими, до цього часу: відродження українських звичаїв та обрядів, впровадження передових освітніх технологій в дошкіллі.

Колектив досяг значних успіхів, працюючи в гуманітарно – естетичному напрямку, направляючи зусилля на зміцнення здоров’я дітей, розвиток їх як творчих особистостей, беручи участь в різних районних заходах. Місцева телестудія «Пульс» неодноразово проводила відеозйомки різних міроприємств, проведених на високому рівні методоб’єднань, ранків, розваг, святкування Різдва, українських вечорниць.

У 2001 р. завідуюча Герасименко Н.П. стала лауреатом обласного конкурсу «Керівник року».

У 2002 р. на базі дошкільного закладу був проведений районний конкурс «Вихователь року», у якому друге місце зайняла вихователь нашого закладу Халюк Л.М.

З 2006 року почала функціонувати психологічна служба, яку очолила практичний психолог Халюк Лариса Михайлівна. Вона створила відповідне предметно – розвивальне середовище, методичну та нормативно – правову базу і одна з перших в районі зацікавилася різними видами арт-терапії, зокрема піскової, пройшовши курси і отримавши відповідний сертифікат. На даний час працюють два відповідно облаштовані кабінети для роботи з дітьми та дорослими, в яких зібраний багатий, різноманітний та естетичний матеріал в тому числі для роботи з піском.

У 2010 р. Бородянський дошкільний навчальний заклад (ясла – садок комбінованого типу) №10 «Казка» визнаний атестованим за високим рівнем – з відзнакою.

Дошкільний навчальний заклад повністю укомплектований кадрами. В ньому працює 60 осіб, з яких 30 педагогів. 50% педпрацівників мають повну вищу освіту; 4 педагоги мають вищу категорію, 3 педагоги – I кваліфікаційну категорію, 3 педагоги - II категорію, решта мають кваліфікаційну категорію "спеціаліст".

Кожен педагог працює над певною проблемою, яка знаходить продовження у практичній роботі з дітьми. Зокрема, велика увага приділяється використанню творчої спадщини В. Сухомлинського з метою морально – етичного та екологічного виховання дошкільників, навчанню дітей нетрадиційним технікам в образотворчій діяльності, розвитку дитини як життєво компетентної, творчої особистості, збереженню і зміцненню здоров’я малюків, впровадженню інноваційних освітніх технологій.

На високому рівні здійснює освітньо - виховний процес логопедична служба в кількості трьох вчителів – логопедів, про що свідчить вдало проведений на базі дошкільного навчального закладу у 2012 р. майстер – клас для керівників методичних об’єднань вчителів-логопедів логопедичних пунктів і дошкільних навчальних закладів Київської області «Використання технік арт - терапії в корекційній роботі з подолання порушень мовлення у дітей дошкільного віку».

З 2009 р. по 2012р. дошкільний заклад утримує перше місце у рейтингу серед дошкільних навчальних закладів району.

Кiлькiсть переглядiв: 262

Коментарi